Вікісховище:Аудіо
Вікімедіа приймає і заохочує завантаження файлів на Вікісховище. Аудіофайли, так само як і зображення, мають публікуватись під вільними ліцензіями. Вікісховище віддає перевагу контейнерному форматові аудіофайлів Ogg, але підтримуються також інші типи файлів.
Кодек FLAC, як у контейнері Ogg, так і в своєму рідному контейнері, підтримується для тих випадків застосування, де потрібне стиснення без втрати якості, наприклад, у проектах, де такий файл треба редагувати багато разів.
Contents
Конвертування аудіо
Щоб конвертувати Ваш аудіофайл в один з прийнятних форматів, можете використовувати більшість відеоконвертерів — вони можуть працювати також і з аудіофайлами, без відео, або ж видобувати аудіо з відеофайлу. Консольний інструмент FFmpeg доступний для багатьох операційних систем і внутрішньо використовується багатьма інструментами з графічним інтерфейсом користувача. На Лінуксі можете спробувати OggConvert.
У сучасних браузерах скрипти Opusenc.js і Flac.js здатні конвертувати аудіофайли aiff, wave і raw у формати Opus або FLAC.
Створення і редагування аудіофайлу
При записі звуків або усного мовлення за допомогою Вашого власного обладнання, будь ласка, потурбуйтесь про такі аспекти. Постарайтесь усунути весь фоновий шум. Хоча і є можливість усунути фоновий шум вже після запису аудіофайлу, краще мінімізувати Вашу роботу з його редагування. Крім того, дуже рекомендується використовувати високоякісний мікрофон. Вбудовані мікрофони, особливо ті, що в ноутбуках, продукують низькоякісні звукозаписи, включно з кліппінгом, шумом, а тому й низьким співвідношенням сигнал/шум.
Audacity не тільки може записувати звук, але також містить багатоплатформовий інструмент редагування для незліченної кількості аудіопотоків.
Примітка про авторське право
Завантажувачі повинні впевнитись, що вони зібрали всі необхідні права, включно (але не виключно) з правами на запис, правами від перекладача, композитора й автора тексту, де це необхідно. Ці окремі права слід зазначати окремо на кожній сторінці опису аудіо- чи відеофайлу.
Агенції зі збору авторських прав репрезентують права на використання контенту, що відгалужуються від прав авторів-членів таких агенцій на їхні твори. Часто автори змушені передавати такій агенції ексклюзивні права на використання всіх своїх творів, якщо це вимагається статутом агенції зі збору авторських прав, і в цьому випадку навіть самі автори потребують дозволу від агенції на публікацію власних творів під вільною ліцензією. Більшість великих агенцій не стане надавати дозвіл Вікісховищу на публікацію таких творів під прийнятними ліцензіями.
Див. також
- Запити на аудіо та відео — тут можна подавати запити на якісь конкретні звукові файли
- Timed Text — про субтитри і підписи